Ułatwienia dostępu
Flaga Uk

Dostępność dla niepełnosprawnych

Kończymy realizację projektu „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej”. ZOBACZ KONIECZNIE FOTORELACJĘ Z KONFERENCJI PODSUMOWUJĄCEJ PROJEKT!

W piątek 14 października br. w Świlczy odbyła się konferencja podsumowująca projekt realizowany przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze w partnerstwie z 6-cioma podkarpackimi urzędami: Urzędem Miejskim w Boguchwale, Urzędem Gminy Jodłowa, Urzędem Gminy Łańcut, Urzędem Miasta i Gminy w Narolu, Urzędem Miejskim w Przecławiu oraz Starostwem Powiatowym w Strzyżowie.

Na konferencję przybyli creme de la creme podkarpackiej administracji. Każdy urząd otrzymał listy gratulacyjne od Wojewody

Podkarpackiego oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego. Przedstawiliśmy dokumenty, które wspólnie wypracowały wszystkie urzędy uczestniczące w projekcie. Omówiliśmy Raport obrazujący osiągnięte rezultaty, Kodeks Etyczny Urzędnika JST, Standardy Obsługi Klienta oraz modelowy wizerunek urzędnika.

Dużą atrakcją wieczoru okazały się wystawa zdjęć zrobionych urzędnikom w trakcie trwającego ponad 2 lata cyklu szkoleń, manekiny obrazujące pozytywne i negatywne wizerunki urzędnika w różnych okresach historycznych, a także pokaz mody urzędniczej, składający się z dwóch części: urzędnik w pracy oraz urzędnik po pracy.

Nowa twarz urzędu oznaczać ma nie tylko stałe podwyższanie kompetencji pracowników, ale także poprawę ich wizerunku. Każdy urzędnik ma być zatem elegancki, ale przede wszystkim profesjonalny i w gąszczu przepisów służyć innym pomocną dłonią, dlatego w relacji klient – urzędnik powinniśmy podchodzić do siebie z wzajemnym szacunkiem i zrozumieniem.

Mamy nadzieję, że zmiany zapoczątkowane przez projekt „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej” to nowy rozdział w relacji klient – urzędnik, a wartości takie jak: wysoka jakość świadczonych usług, sprawna obsługa oraz organizacyjny ład już na zawsze będą charakteryzowały urzędy z województwa podkarpackiego. 

Poniżej krótka fotorelacją z pokazu mody urzędniczej.