Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!


Edukacja Europejska


W ramach programów zostały przeprowadzone warsztaty, wykłady i seminaria, dzięki którym uczestnicy otrzymali wiedzę z zakresu funkcjonowania społeczeństwa opartego o zasady państwa demokratycznego, a także funkcjonowaniu Unii Europejskiej. Ważnym aspektem realizowanych zadań było przekazanie wiedzy teoretycznej i praktycznej tj. trwałej i wywierającej w przyszłości wpływ na postawy młodych ludzi (ćwiczenia i wykorzystywanie zdobywanej wiedzy w życiu codziennym). Z kolei dostarczona wiedza była następnie wykorzystywana w konkretnych działaniach:

  • przy podejmowaniu inicjatyw ważnych dla środowiska uczniowskiego i lokalnego,
  • przy organizowaniu spotkań i różnych imprez.


W 2000 r Towarzystwo ALTUM zrealizowało program "Inkubator Nowych Spojrzeń - integracja europejska w oczach mieszkańców wsi i małych miasteczek".


Uczestnictwo w programie dało młodym ludziom możliwość zdobycia pozytywnych doświadczeń społecznych, rozpoczęcia działalności w środowisku lokalnym poprzez powstałe w ramach programu MŁODZIEŻOWE OŚRODKI INTEGRACJI EUROPEJSKIEJ. Młodzież zrealizowała wiele ciekawych inicjatyw propagujących w środowisku idee integracji Polski z Unią Europejską.


Program miał formę pilotażową, w wyniku której opracowano modelowy system tworzenia i funkcjonowania szkolnych (gminnych) ośrodków integracji europejskiej. Powstałe ośrodki zorganizowały 8 konferencji lokalnych, w których wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk w tym instytucji samorządowych i szkół.